Перейти до основної сторінки
Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області інформує, з приводу надзвичайно злісного бур՚яну амброзії полинолистної та її шкоди на здоров’я населення.
Амброзія (Ambrosia artemisiifolia) – небезпечний бур’ян, що завдає значної шкоди сільському господарству та здоров’ю людини. Вона швидко поширюється, пригнічує ріст культурних рослин і викликає алергічні реакції.
Амброзія розмножується насінням, яке здатне “вичікувати” сприятливих для себе умов у ґрунті від 5 до 40 років. Одна рослина амброзії може виробити до 50 тисяч насінин за один сезон. Насіння поширюється вітром, водою, а шерстю та лапами тварин, переноситься на одязі чи взутті людей, автомобілями, тощо.
Сезон її цвітіння триває шість-десять тижнів – від кінця липня і до перших приморозків. Попри те, що кожна рослина живе лише один сезон, вона може виробити до одного мільярда пилкових зерен. І “подорожувати” вони можуть на досить великі відстані. (До прикладу, їх було виявлено над морем на відстані 640 кілометрів від берега, а також в атмосфері за три кілометри від земної поверхні).
Амброзію найчастіше можна зустріти уздовж доріг, біля берегів річок, на порожніх ділянках та польових угіддях. Також сприятливими для неї є дернина, місцевості поруч зі стоками води, а також засолені через хімічні речовини ґрунти. Теплі літні дні з низькою вологістю ідеально підходять для поширення пилку амброзії. І це додає серйозного дискомфорту в життя людей, які схильні до алергії та/або мають астму. У них може розвинутися поліноз або так звана “сінна лихоманка” – алергічне захворювання, яке може викликати пилок рослин.
Симптоми: -головний біль; -кашель, утруднене дихання та хрипи; -свербіж очей і вух, сльозотеча; -першіння в горлі; -нежить, закладеність носа; -чхання; -зниження нюху чи смаку; -набрякла або посиніла шкіра під очима; -погана якість сну.
У деяких випадках може виникати алергічна екзема, що супроводжується свербінням та висипом. Вона може з’явитися протягом 24-48 годин після впливу алергенів. Такий висип зазвичай зникає самостійно протягом двох-трьох тижнів. Проте симптоми можуть посилитися через інші подразники, як-от тютюновий дим, сильні запахи або забруднення повітря.
Алергія на амброзію: що робити? – використовуйте фільтри для повітря або кондиціонери, щоб зменшити кількість пилку, що потрапляє всередину вашого будинку; – щотижня (2-3 рази) проводьте в ньому вологе прибирання; – сушіть одяг у приміщенні, а не на мотузці на вулиці – інакше на ньому може осісти пилок; – носіть маски; – прослідкуйте, аби біля вашого помешкання регулярно скошували траву, а до газонів та квітників додавали компост та органічні добрива (амброзія “полюбляє” бідні, неродючі ґрунти);
Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області вкотре наголошує, Амброзія – серйозна загроза, яка потребує нашої уваги та дій. Захист довкілля починається з відповідальності кожного. Спільними зусиллями ми можемо зупинити поширення цього “зеленого агресора” та зберегти екологічний баланс, від якого залежить наше здоров’я та майбутнє. Бережіть себе та своїх близьких!
Попередня
Наступна