• In English
 • На Київщині зафіксовано випадок африканської чуми свиней!
  , опубліковано 18 Липня 2023 року о 16:16

  Відповідно до Звіту про результати дослідження патологічного/ біологічного матеріалу / об’єктів навколишнього середовища Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи від 16.07.2023 від трупа кабанчика, що утримувався в особистому селянському господарстві в с. Страхолісся Іванківської селищної ТГ Вишгородського району Київської області, при молекулярно-генетичних дослідженнях виділено ДНК вірус африканської чуми свиней (далі‒АЧС).

  З метою ліквідації АЧС 17.07.2023, проведено засідання місцевої державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Вишгородській районній державній адміністрації, запроваджено карантин та затверджено План заходів щодо профілактики, недопущення поширення та ліквідації захворювання АЧС на території Іванківської селищної ТГ Вишгородського району Київської області. Визначено межі епізоотичного вогнища, зон захисту та нагляду.

  Епізоотичним вогнищем щодо АЧС визначено територію особистого селянського господарства; зона захисту – населений пункт с. Страхолісся Іванківської селищної ТГ Вишгородського району з прилеглими до нього територіями; зона нагляду – мисливське господарство Іванківської районної Громадської організації мисливців та рибалок «Рись», Громадська організація «ТОВАРИСТВО МИСЛИВЦІВ ТА РИБАЛОК “КЕДР”» та  населені пункти Вишгородського району з прилеглими до них територіями: Іванківська селищна ТГ (с. Медвин, с. Губин, с. Горностайпіль, с. Лапутьки) та Димерська селищна ТГ (с. Пилява), а також с. Куповате – офіційно нежитлове після аварії на Чорнобильській АЕС село в Іванківському районі Київської області.

  Наразі, Головним управлінням Держпродспоживслужби в Київській області вживаються заходи відповідно до вимог Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней (далі‒Інструкція).

  Слід зазначити, що здоров’я та благополуччя тварин повністю залежить від громадської свідомості та дій осіб, які утримують цих тварин.
  Неналежне виконання заходів біобезпеки, в тому числі згодовування свиням кормів без термічної обробки, створює певні проблеми всім мешканцям населених пунктів (зон захисту та нагляду), а не тільки одному винуватцю.

  В котре наголошуємо, що виконання всіх передбачених Інструкцією ветеринарно-санітарних заходів є запорукою недопущення подальшого поширення АЧС.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій