• In English
 • На Київщині зареєстровано новий випадок африканської чуми свиней
  , опубліковано 23 Травня 2024 року о 11:11

  Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області повідомляє, що на території мисливських угідь ТОВ «СМГ «Переяславське» Бориспільського району Київської області 21.05.2024 зареєстровано спалах захворювання на африканську чуму серед диких свиней.

  Рішенням місцевої державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Бориспільській районній державній (військовій) адміністрації від 22.05.2024 72 квадрат мисливського господарства, де було виявлено труп тварини оголошено епізоотичним вогнищем, встановлено карантин та затверджено план заходів щодо профілактики, недопущення поширення та ліквідації захворювання на африканську чуму свиней.

  До зони захисту увійшли мисливські угіддя Київського обласного мисливсько-рибальського виробничого об’єднання Київської обласної ради УТМР та ТОВ «СМГ «Переяславське», а також населені пункти Ташанської сільської територіальної громади Бориспільського району з прилеглими до них територіями (с. Дениси, с. Положаї).

  До зони нагляду увійшли мисливські угіддя Київського обласного мисливсько-рибальського виробничого об’єднання Київської обласної ради УТМР та ТОВ «СМГ «Переяславське», свиногосподарства ПП «Соснова», ПП «Строкова-Агро», ПП «Земля Переяславщини», а також населені пункти Бориспільського району з прилеглими до них територіями:
  с. Шевченкове, с. Ташань, с. Помоклі (Ташанська сільська територіальна громада); с. Капустинці, с. Добраничівка, с. Фарбоване, с. Трубівщина (Яготинська міська територіальна громада); с. Соснова (Студениківська сільська територіальна громада).

  Наразі фахівцями ветеринарної медицини Держпродспоживслужби вживаються всі заходи, що передбачені Інструкцією з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней.

  Ситуація знаходиться під контролем Головного управління.

  Для запобігання виникнення захворювання рекомендуємо власникам індивідуальних господарств, що вирощують свиней, дотримуватися наступних правил:

  • не переміщувати свиней без погодження з територіальним органом Держпродспоживслужби відповідної зони обслуговування;
  • своєчасно проводити ідентифікацію поголів’я свиней;
  • дотримуватись умов біозахисту власникам свиногосподарств усіх форм власності;
  • періодично обробляти свиней та приміщення проти кровосисних комах (кліщів, вошей, блох), постійно вести боротьбу з гризунами;
  • не купувати м’ясо та інші продукти із свинини на стихійних ринках або в місцях несанкціонованої торгівлі;
  • здійснювати подвірний забій лише з дозволу ветеринарних фахівців Держпродспоживслужби;
  • негайно повідомляти Держпродспоживслужбу про випадки захворювання чи загибелі свиней.
  Call Now Button
  Будь в курсі подій