• In English
 • Контроль за водопостачанням Київської області
  , опубліковано 30 Травня 2024 року о 15:15

  Забезпечення населення якісною та безпечною питною водою є одним із пріоритетів у діяльності Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області

  На території Київської області знаходиться 115 об’єктів централізованого водопостачання, які налічують з них 422 об’єкти (водопроводи, свердловини).

  За період з 01.01.2024 та станом на сьогодні спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області в складі комісій та позапланово перевірено 36 підприємств централізованого водопостачання (115 об’єктів), нецентралізованих об’єктів водопостачання перевірено 99.

  В ході проведених перевірок на 81 об’єктах виявлені порушення санітарного законодавства (58 централізованого водопостачання і 23 нецентралізованого).

  На території Київської області знаходиться 66 об’єктів водовідведення. За звітний період перевірено 4 об’єкти.

  В ході проведених спеціалістами Держпродспоживслужби позапланових заходів державного нагляду (контролю) на централізованих об’єктах водопостачання відібрано 97 проб питної води (за санітарно-хімічними показниками – 38, мікробіологічним – 56, в тому числі вірусологічним – 16). Виявлено 27 відхилень (по санітарно-хімічним показниках – 20, по мікробіологічним – 7).

  Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області продовжує здійснювати у посиленому режимі санітарно-епідеміологічний нагляд за дотриманням підприємствами питного водопостачання вимог санітарного законодавства.

  Нагадуємо, що відповідно до статті 26 Закону України «Про систему громадського здоров’я» та статті 13 Закону України «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення» органи виконавчої влади, місцевого самоврядування зобов’язані забезпечити жителів міст та інших населених пунктів питною водою, кількість та якість якої повинні відповідати вимогам санітарних норм та здійснювати контроль за якістю питної води, використанням та охороною джерел і систем питного водопостачання та водовідведення.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій