Перейти до основної сторінки
В період з 01.07.2024 р. по 30.08.2024 р. спеціалістами відділу захисту рослин та прогнозування Управління контролю в сферах насінництва та розсадництва, карантину та захисту рослин Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області при проведені обстежень сількогосподарських культур було максимально звернено увагу на розвиток і поширення особливо небезпечних шкідливих організмів, зокрема сарани перелітної. Оскільки в зв’язку з масовим розвитком і поширенням особливо небезпечного шкідливого організму – сарани перелітної на території Чугуївського району Харківської області в поточному році було запроваджено особливий режим захисту рослин (в результаті проведених заходів з ліквідації осередків небезпечного шкідника – особливий режим скасовано).
Найбільш потенційно небезпечні серед саранових для України стадні види – італійська сарана(прус) і перелітна(азіатська) сарана.
Прус (сарана італійська) шкодочиний у стадіях імаго і личинках різних рослин. Шкідник є широким поліфагом і здатний успішно розвиватися, харчуючись практично всіма рослинами – хлібними злаками, бобовими, олійними, овочевими, технічними, баштанними культурами, виноградом та інше. Найбільш небезпечний шкідник в зоні поливного землеробства. Порогові рівні шкодочинності саранових: ЕПШ личинок нестадних кобилок 5-10, італійського пруса 2-5 екз/м2.
Сарана перелітна (Locusta migratoria)
Прус італійський (Calliptamus italicus L)
По результатам проведених маршрутних обстежень посівів сільськогосподарських культур на виявлення шкідників і хвороб на площі 17,6 тис.га с/г культур:
вогнищ сарани в господарствах області не виявлено.
Результати маршрутних обстежень щотижнево розміщуються на офіційному сайті Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області.
Спеціалістами проведено інформаційно – роз’яснювальні бесіди серед громадян, сільськогосподарських виробників та бджолярів Київської області щодо специфічності запровадження особливого режиму захисту рослин та внесення засобів захисту рослин, надіслано на електронні адреси (вручено) пам’ятки з даного питання.
Обстеження посівів кукурудзи на встановлення фітосанітарного стану
в господарствах Сквирської ОТГ Білоцерківського району
в господарствах Згурівської ОТГ Броварського району
Обстеження посівів соняшнику на встановлення фітосанітарного стану
в господарствах Бучанського району
Обстеження посівів сої на встановлення фітосанітарного стану
в господарствах Богуславської ОТГ Обухівського району
в господарствах Таращанської ОТГ Білоцерківського району
Попередня
Наступна