• In English
  • Дотримання ліцензійних умов під час провадження господарської діяльності з ветеринарної практики
    , опубліковано 19 Серпня 2024 року о 15:15

    Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області повідомляє, що юридичні та фізичні особи – підприємці, що мають ліцензії на провадження ветеринарної практики, повинні дотримуватись «Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з ветеринарної практики» затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.2015 № 896 якими визначено, зокрема:

     

    Організаційні вимоги

    Ліцензіат повинен мати на праві власності, оренди або іншому праві користування адміністративне приміщення; матеріально-технічну базу (в тому числі з урахуванням необхідності виконання спеціалізованих видів робіт та надання ветеринарних послуг); штатну чисельність спеціалістів ветеринарної медицини (виконавців робіт залежно від видів робіт та рівня забезпечення матеріально-технічної бази) відповідного рівня підготовки та освітньо-кваліфікаційного рівня; нормативно-правові акти та нормативно-технічну документацію.

    Ліцензіат та/або спеціаліст ветеринарної медицини (виконавець робіт) під час провадження господарської діяльності з ветеринарної практики повинен:

    1) вживати заходів для забезпечення охорони території від занесення збудників особливо небезпечних хвороб тварин;

    2) проводити амбулаторне і стаціонарне лікування тварин із забезпеченням ефективного та безпечного застосування ветеринарних препаратів;

    3) вживати заходів для запобігання перенесенню хвороб тварин через товари, засоби догляду за тваринами і супутні об’єкти;

    4) вивчати епізоотичний і ветеринарно-санітарний стан, аналізувати причини захворювання, падежу та неплідності тварин, рекомендувати заходи щодо профілактики;

    5) у разі підозри на гостроінфекційні захворювання вживати відповідних заходів і повідомляти головного державного ветеринарного інспектора району (міста);

    6) у разі встановлення випадків інфекційних хвороб чи появи підозри на наявність особливо небезпечних хвороб тварин давати рекомендації власникам тварин або продукції тваринництва щодо тимчасових обмежень переміщення тварин, сировини, кормів тваринного походження, їх реалізації, використання для споживання продуктів тваринництва, а також щодо переробки тваринницької сировини, яка не відповідає ветеринарно-санітарним вимогам;

    7) неухильно дотримуватися виконання нормативно-правових актів щодо боротьби з хворобами тварин, зберігання біопрепаратів і медикаментів;

    8) вживати заходів, спрямованих на забезпечення захисту населення від хвороб, спільних для людей і тварин;

    9) у разі проведення лікувально-профілактичних та ветеринарно-санітарних заходів подавати в установленому порядку звіти та оперативну інформацію відповідній територіальній установі ветеринарної медицини;

    10) за необхідності здійснювати для встановлення діагнозу патолого-анатомічні розтини загиблих тварин, готувати відповідні висновки, складати акти або протоколи розтину та давати рекомендації власникам таких тварин щодо порядку захоронення або утилізації їх трупів;

    11) з метою своєчасної діагностики хвороб тварин організовувати з дотриманням вимог безпеки доставку патологічного матеріалу в лабораторію ветеринарної медицини для проведення лабораторних досліджень та оцінки якості кормів і води.

    Ліцензіат повинен забезпечувати зберігання у паперовому та/або електронному вигляді документів, які використовуються (складаються) під час виконання робіт та надання ветеринарних послуг, у порядку та строки, встановлені законодавством у сфері архівної справи та документообігу.

    Ліцензіат повинен протягом строку дії ліцензії забезпечувати зберігання документів, копії яких подаються органові ліцензування, та документів (їх копій), які підтверджують достовірність даних, що зазначаються здобувачем ліцензії у документах, які подаються органові ліцензування.

    У разі припинення провадження господарської діяльності з ветеринарної практики за місцем провадження діяльності ліцензіат зобов’язаний протягом десяти робочих днів з дати припинення повідомити про це орган ліцензування у письмовій формі.

     

    Технологічні вимоги

    Діяльність з ветеринарної практики провадиться у приміщеннях, які поділяються за рівнем забезпечення матеріально-технічної бази на: клініки ветеринарної медицини, амбулаторії ветеринарної медицини, пункти ветеринарної медицини.

    Надання послуг спеціалістами ветеринарної медицини клінік та амбулаторій ветеринарної медицини провадиться стаціонарно (у приміщеннях клініки та амбулаторії ветеринарної медицини) або з виїздом до господарств різної форми власності.

    В умовах клініки ветеринарної медицини амбулаторно або стаціонарно надаються послуги з профілактики, лікування тварин та проведення клінічних досліджень.

    В умовах амбулаторії ветеринарної медицини амбулаторно надаються послуги з лікувально-профілактичної допомоги тваринам.

    Спеціалістами ветеринарної медицини пунктів ветеринарної медицини надаються послуги з лікувально-профілактичної допомоги тваринам з виїздом до господарств різної форми власності.

    Пункт ветеринарної медицини – приміщення для надання послуг з лікувально-профілактичної допомоги тваринам в умовах господарств різної форми власності.

    Виробничі приміщення поділяються на такі зони:

    • адміністративна – приміщення (його частина), де розташовуються службово-побутові кімнати;
    • амбулаторна – приміщення (його частина), в яких розташовуються реєстратура, кімната спеціалістів (робочі кабінети), діагностичний кабінет, кімнати для зберігання медикаментів, біопрепаратів, медичних інструментів, стерилізаційна;
    • зона стаціонарних приміщень – приміщення для утримання хворих тварин;
    • ізолятор – приміщення для утримання інфекційно-хворих тварин або проведення лікувальних процедур інфекційних хвороб.

    Пункти ветеринарної медицини повинні мати: робоче місце спеціаліста; місце для зберігання медикаментів, біопрепаратів та медичних інструментів з урахуванням їх фізико-хімічних властивостей та дії на них різноманітних факторів зовнішнього середовища; місце для проведення стерилізації спецодягу, інструментів і матеріалів; місце для зберігання побутового інвентарю.

    Амбулаторії ветеринарної медицини повинні мати: робочий кабінет спеціаліста; місце для зберігання медикаментів, біопрепаратів та медичних інструментів з урахуванням їх фізико-хімічних властивостей; кімнату для проведення стерилізації спецодягу, інструментів і матеріалів (стерилізаційну); місце для реєстратури; манеж; приміщення для проведення лікувальних процедур (операційну); місце для зберігання побутового інвентарю. Клініки ветеринарної медицини облаштовуються також приміщенням для утримання хворих тварин та/або ізолятором.

    Клініки та амбулаторії ветеринарної медицини можуть мати спеціалізовані кабінети, облаштовані спеціальним обладнанням (рентген-кабінет, кабінет ультразвукової діагностики).

    Технологічне обладнання, устатковання, пристрої, інструмент та засоби вимірювальної техніки повинні утримуватися у відповідному технічному стані. Засоби вимірювальної техніки підлягають періодичній повірці відповідно до вимог законодавства.

    Приміщення клінік та амбулаторій ветеринарної медицини, в яких перебувають тварини, повинні бути ізольованими від інших приміщень. На вході у такі приміщення обов’язкове розміщення дезкилимка.

    Карантинні приміщення та приміщення, де утримуються тварини, хворі на інфекційні хвороби, повинні виключати можливість самостійного виходу ізольованої тварини.

    Для провадження господарської діяльності з ветеринарної практики приміщення клініки розташовуються в окремій будівлі, що не належить до житлового фонду, а амбулаторії ветеринарної медицини та приміщення пункту ветеринарної медицини можуть розміщуватися також у вбудованому (прибудованому) ізольованому приміщенні на першому поверсі будинку з окремим самостійним виходом.

    Також повідомляємо про необхідність внесення відомостей до Єдиного державного реєстру домашніх тварин.

    Call Now Button
    Будь в курсі подій