• In English
  • Як уберегтися від харчових отруєнь під час новорічних свят
    , опубліковано 20 Грудня 2024 року о 20:20

    Перед святами продукти закуповуються  поспіхом, готуються вони про запас, а зберігаються часом поза холодильником. При зберіганні зараженої їжі при кімнатній температурі, відбувається активне розмноження бактерій та вірусів. Після поїдання несвіжих делікатесів, з’являються ознаки харчового отруєння.

    Харчове отруєння – це захворювання, спричинене вживанням зараженої їжі або напоїв. Його можуть спричинити як бактерії (сальмонела, кишкова паличка, кампілобактер та лістерія) так і віруси (норовірус і ротавірус тощо). Крім того, деякі токсини та хімічні речовини також можуть спричинити харчове отруєння.

    Забруднення їжі може статися під час її приготування, переробки, транспортування або зберігання. Сире або недоварене м’ясо, птиця, риба та яйця є поширеними джерелами бактеріального забруднення. Свіжі фрукти та овочі також можуть бути заражені бактеріями або вірусами під час вирощування, збирання або зберігання.

    До найпоширеніших симптомів харчового отруєння належать:

    • нудота;

    • блювання;

    • діарея;

    • біль у животі;

    • лихоманка;

    • зневоднення.

    Ці симптоми зазвичай з’являються від кількох годин до кількох днів після вживання зараженої їжі або напоїв.

    У важких випадках харчового отруєння у людини може спостерігатися кривава діарея, сильні спазми в животі та температура вище 40°C.

    Якщо не лікувати, харчове отруєння може призвести до сильного зневоднення, ниркової недостатності і навіть смерті.

    Профілактика – це ключ до уникнення харчового отруєння. Щоб запобігти забрудненню їжі, важливо ретельно обробляти та готувати їжу. Завжди мийте руки до і після роботи з їжею, а також слідкуйте за тим, щоб їжа була приготована при відповідній температурі. Використовуйте окремі обробні дошки та посуд для сирого м’яса та птиці, щоб уникнути перехресного забруднення.

    Крім того, важливо дотримуватися базових принципів належного зберігання продуктів харчування. Зберігайте сире м’ясо, птицю та рибу в окремих контейнерах у холодильнику, щоб уникнути перехресного зараження. Не розморожуйте м’ясо при кімнатній температурі – робіть це поступово в холодильнику і відразу готуйте.

    Не залишайте страви зі святкового столу для споживання на наступні дні. Продукти, які виглядають зіпсованими, неприємно пахнуть, не їжте. Ніколи не вживайте в їжу молочних продуктів або готового м’яса, які знаходилися більше двох годин без наявності холоду.

    Харчове отруєння може бути серйозним захворюванням, яке може спричинити значний дискомфорт, а у важких випадках навіть загрожувати життю. Однак за умови своєчасного лікування та профілактичних заходів ризик розвитку харчового отруєння можна зменшити, а симптоми – полегшити. Якщо ви підозрюєте, що у вас або у когось іншого може бути харчове отруєння, негайно зверніться до лікаря, щоб отримати відповідне лікування та медичний догляд.

    Будьте пильними та здоровими!

     

     

    Call Now Button
    Будь в курсі подій