Перейти до основної сторінки
Якість води та рівень життя тісно пов’язані між собою. Забезпечуючи доступ до чистої та безпечної води, ми можемо покращити здоров’я людей, захистити навколишнє середовище та сприяти сталому розвитку.
Чиста та безпечна вода необхідна для:
Показники якості питної води в Україні повинні відповідати Державним санітарним нормам та правилам « Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною » (ДСанПіН 2.2.4-171-10), затвердженим наказом МОЗ України від 12.05.2010 № 400. Санітарні норми встановлюють вимоги до безпечності та якості питної води, призначеної для споживання людиною, а також правила виробничого контролю та державного санітарно-епідеміологічного нагляду у сфері питного водопостачання населення.
Забезпечення споживачів питної води централізованим питним водопостачанням, а також за допомогою пунктів розливу питної води (в тому числі пересувних) або фасованою питною водою здійснюють підприємства питного водопостачання.
Відповідно до Санітарних норм підприємства питного водопостачання повинні здійснювати систематичний виробничий контроль за безпечністю та якістю води від місця водозабору до місця її споживання.
У населених пунктах питне водопостачання може здійснюватися як підприємством питного водопостачання, так і самостійно споживачами питної води в цих населених пунктах.
Наголошуємо, що на нецентралізовані джерела питного водопостачання повинні бути складені в установленому законодавством порядку паспорти. Перелік показників якості води у паспорті джерела питного водопостачання має відповідати переліку, визначеному державними санітарними нормами і правилами.
Статтею 43 Закону «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення» визначено, що державний контроль безпечності та якості питної води здійснюють органи місцевого самоврядування і органи виконавчої влади згідно з повноваженнями, встановленими законом.
У разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру органи місцевого самоврядування спільно з підприємствами питного водопостачання розробляють та затверджують спеціальні заходи на випадок виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, що призводять до припинення централізованого водопостачання, які повинні забезпечувати:
Будь-який громадянин має право звернутися до Держпродспоживслужби, органів місцевого самоврядування із письмовим або усним зверненням щодо якості питної води, яку постачає місцевий водоканал.
Надіслати звернення до Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області можна шляхом надсилання письмового звернення на адресу: 08134, Бучанський район ,м. Вишневе, вул. Паркова, 34 А або надіслати скан копію звернення на електронну пошту gu@dpssko.gov.ua та sanzak@dpssko.gov.ua.
Нагадуємо, що для всебічного та об’єктивного розгляду Ваше звернення повинно бути оформлено відповідно до вимог Закону України «Про звернення громадян».
Попередня
Наступна