Перейти до основної сторінки
1. В частині реалізації державної політики у сфері санітарно-епідемічного благополуччя населення.
Протягом звітного періоду (останні 6 місяців) фахівцями управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства та районних відділів здійснено: •435 заходи контролю виконання вимог санітарного законодавства під час здійснення освітніх процесів, з них: -194 заклади дошкільної освіти (далі – ЗДО) -237 заклади загальної середньої освіти (далі – ЗЗСО) -4 заклади професійної технічної/фахової освіти (далі – ЗПТО/ЗФПО) Порушення виявлено у 222 закладах, з них 109 ЗДО, 113 ЗЗСО. За результатами заходів контролю надано 302 пропозиції, щодо усунення вимог санітарного законодавства та зміцнення матеріальної бази, з них 133 ЗДО, 169 ЗЗСО, 2 ЗПТО/ЗФПО.
•Здійснено 2 позапланові перевірки дотримання вимог санітарного законодавства, з них 1 за обґрунтованим зверненням громадян та 1 у ході проведення розслідування спалаху ГКІ у ЗДО Березанської міської ради. За результатами перевірок складено 2 обов’язкових до виконання приписи про усунення вимог санітарного законодавства та складено 1 протокол про адміністративне порушення.
•За І півріччя до Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області надійшло на погодження 2256 сезонних чотиритижневих меню: -1185 ЗДО -1055 ЗЗСО -16 ЗПТО/ЗФПО З них погоджено 1896 сезонних чотиритижневих меню: -1001 ЗДО -880 ЗЗСО -15 ЗПТО/ЗФПО Відхилено 360 сезонних чотиритижневих меню, з них: -184 ЗДО -175 ЗЗСО -1 ЗПТО/ЗФПО
•Протягом звітного періоду на території Київської області функціонувало 136 закладів оздоровлення та відпочинку дітей, з них: -2 позаміські -133 табори з денним перебуванням (пришкільні табори) -1 табір праці та відпочинку
•З початку підготовки та проведення оздоровчої кампанії прийнято участь у проведенні 90 обстежень(перевірок) дотримання вимог санітарного законодавства. Порушення виявлено під час здійснення 18 заходів, в тому числі 10 закладів, де виявлені порушення з питань організації харчування.
•Прийнято участь у 93 комісійних перевірках, які організовувались органами місцевого самоврядування під час розгляду звернення громадян.
•Здійснено 139 комісійних обстежень об’єктів водопостачання, з них 83 централізованого водопостачання та 56 нецентралізованого водопостачання. Порушення виявлено під час 55 обстежень, з них 43 на об’єктах централізованого водопостачання та 12 нецентралізованого водопостачання. За результатами заходів направлено 55 листів з пропозиціями до органів місцевого самоврядування та балансоутримувачів ініційовано 9 засідань комісій ТЕБ та НС. Накладено 1 штраф на суму 425 грн.
•Проведено розслідування 3 спалахів гострих кишкових інфекцій (далі – ГКІ), 5 випадків захворювання на ботулізм. В ході розслідування спалаху ГКІ у ЗДО Березанської міської ради проведено позапланову перевірку дотримання вимог санітарного законодавства. За результатами перевірки складено обов’язковий до виконання припис про усунення вимог санітарного законодавства. За результатами розслідувань підготовані заключні повідомлення та надані рекомендації. Окрім цього здійснюється постійне інформування населення у інтернет ресурсах та ЗМІ щодо профілактики ГКІ та захворювання на ботулізм.
•Розглянуто 117 звернень громадян. За результатами розгляду проведено 1 позапланову перевірку.
Організовано 95 комісійних розглядів звернень громадян органами місцевого самоврядування.
2.У сферах безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини:
•Під контролем відділу організації протиепізоотичної роботи Головного управління, відповідно до Плану протиепізоотичних заходів по профілактиці основних заразних хвороб тварин у 2025 році, за І півріччя 2025 проведено низку діагностичних досліджень та щеплень, а саме: – проведено алергічних досліджень на туберкульоз ВРХ (у всіх с/г підприємствах та особистих господарствах населення) – майже 95,0 тис. голів. – проведено імунологічних досліджень на лейкоз – майже 72,0 тис. голів ВРХ. – проведено досліджень на бруцельоз – понад 117,3 тис. голів тварин (в тому числі 100,7 тис. голів ВРХ; 9,2 тис. голів дрібної рогатої худоби, 7,4 тис. голів свиней); – проведено моніторингових досліджень на африканську чуму свиней серед поголів’я, що утримується в свиногосподарствах області – біля 1,3 тис; – проведено моніторингових досліджень на грип птиці (домашня, дика перелітна, синантропна, зоопаркова птиця) – 4487 зразків; – проведено моніторингових досліджень на хворобу Ньюкасла (домашня, дика перелітна, синантропна, зоопаркова птиця) – 16221 зразків.
•Вакциновано тварин: – проти сказу – понад 140,5 тис. голів тварин ; – проти сибірки – біля 46,0 тис. голів; – проти класичної чуми свиней – 581,0 тис. голів; – проти хвороби Ньюкасла – майже 414,0 тис. голів домашньої птиці.
•Крім того, відповідно до загальнодержавної програми пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин, в період з 01.05.2025 по 28.05.2025 на території області проведено весняну кампанію з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу. Всього робочими бригадами вручну розкладено 247 600 принад з вакциною, на території 9904,00 км2.
•У зв’язку із воєнним станом, усі роботи з розповсюдження вакцини здійснювались шляхом наземного розподілу принад, без застосування авіації. Було створено 238 бригад із залученням ветеринарних спеціалістів, мисливствознавців, представників органів місцевого самоврядування, осіб служби державної охорони та єгерської служби Зони відчуження і зони безумовного «обов’язкового» відселення, Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника, Державного спеціалізованого підприємства «Північна Пуща» та військовослужбовців.
•Протягом І півріччя 2025 року зафіксовано спалахи наступних хвороб: сказ – 49 випадків захворювання тварин. У всіх випадках вжито заходів щодо ліквідації сказу відповідно до прийнятих рішень ДНПК та Інструкції Про заходи щодо боротьби зі сказом тварин.
Серед основних причин виникнення захворювання на сказ є збільшення популяції червоної лисиці, яка вважається природним резервуаром даної хвороби, низька відповідальність власників домашніх тварин щодо проведення щорічних щеплень проти сказу, а також велика кількість безпритульних тварин. Слід зазначити, що Київська область залишається благополучною щодо туберкульозу та лейкозу великої рогатої худоби, африканської чуми свиней, грипу птиці.
•Державними інспекторами області проведено 285 позапланових заходів державного контролю. За результатами заходів видано 92 приписи, накладено адміністративні стягнення на 8 осіб на суму 544 тис. грн.
•Управлінням безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління визначено пріоритетні напрямки роботи на 2025 рік, основними з яких є посилення контролю за безпечністю та якістю дитячого харчування в навчальних закладах, розширення експорту сільськогосподарської продукції та забезпечення епізоотичного благополуччя.
3.У сфері фітосанітарії:
•За ІІ квартал 2025 року було складено 17 актів під час здійснення контролю за використанням зразків насіння і садивного матеріалу сортів рослин, не занесених до Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні, що ввозяться в Україну для селекційних, дослідних робіт і експонування та врожаєм. Перевірено розташування 6738 зразків.
•Станом на 01.07.2025 загальний обсяг надходження зерна та/або вироблених продуктів переробки врожаю 2024 маркетингового року сягає понад 813050 тонн.
•Загальна кількість зареєстрованих осіб, які здійснюють господарську діяльність з виробництва та маркування дерев’яного пакувального матеріалу в Київській області за ІІ квартал 2025 року становить 43 особи. Протягом звітнього періоду 1 особа була позбавлена реєстрації.
•19 лісовим насадженням хвойних порід площею 31 га. та 26 посівам ячменю площею 1177,5 га. встановлено статус місць виробництва або виробничої ділянки вільних від регульованих шкідливих організмів та/або шкідливих організмів. 45 ділянок було позбавлено офіційного статусу місця виробництва або виробничої ділянки, вільних від регульованих шкідливих організмів або шкідливих організмів.
•За ІІ квартал 2025 року було прийнято 16 міських програм з локалізації та ліквідації шкідливих організмів на території на території Київської області.
4.У сфері захисту рослин:
•На понад 13 тис. га. було проведено моніторинги на виявлення шкідливих організмів. Понад 18 тис. га. підляглися проведенню весняних контрольних обстежень та ґрунтових розкопок на визначення стану перезимівлі шкідників с/г угідь.
•Було складено 159 інформаційних, термінових повідомлень та місячних короткострокових прогнозів про появу та розвиток шкідливих організмів на посівах с/г культур.
•На понад 20,8 тис. га. було застосовано біологічні засоби захисту рослин.
•Понад 14 800 тонн зернових культур та 4 010 тонн картоплі підляглося обробці пестицидами для захисту рослин.
•Знезараження провели в 197 складських приміщеннях.
•Кількість виданих свідоцтв про проходження навчання та посвідчень про право роботи з пестицидами загалом становить 414 свідоцтв та посвідчень.
5.У сфері захисту прав споживачів:
•Протягом І півріччя 2025 року управлінням розглянуто майже 500 звернень громадян про порушення, що спричинили шкоду їхнім правам, законним інтересам, життю чи здоров’ю, а також здійснено більше 200 перевірок суб’єктів господарювання, які реалізують товари, виконують роботи або надають споживачам послуги певного характеру. За результатами контролю суб’єктам господарювання, які під час своєї діяльності порушили вимоги законодавства, надано для обов’язкового виконання приписи про усунення виявлених порушень та повернення споживачам необґрунтовано одержаної виручки на суму понад 800 тис. грн.
•Споживачам, які внаслідок тих чи інших обставин придбали неякісну продукцію, повернуто сплачені ними кошти на суму понад 60 тис. грн або здійснено заміну такого товару. За встановлені порушення на суб’єктів господарювання накладено більше 2,3 млн. грн. штрафів.
Підсумки – лише проміжний етап. Попереду ще більше роботи для захисту прав споживачів, безпеки харчових продуктів та здоров’я населення Київщини
Попередня